Чи слід чекати активізації на ринку нерухомості у вереснi?

З кінця серпня-початку вересня попит на покупку житла в столиці може почати зростати щомісяця на 5-10%. Такі дані озвучили сайту Klyros.org оператори ринку нерухомості.

За словами фахівців, активізації на ринку може посприяти триваюче зниження цін на об’єкти, виставлені на продаж. За прогнозами, вже до осені ціни на них можуть впасти ще на 10-15% в доларах. Це може призвести до зростання попиту, а потім і кількості угод на ринку. При цьому, в першу чергу дана тенденція може торкнутися ринок вторинного житла.

Також, на відновлення попиту може вплинути і можливе повернення на ринок більшої частини пропозицій, які продавці зняли з продажу через невизначену політичну ситуацією в країні. А це, за даними DOM.RIA.com ще приблизно 50% від усіх продавців, котрі виставляли свої об’єкти до листопада 2013 року.

Таким чином, стабілізація економічної та політичної ситуації в Україні, спрацьовування кредитних траншів, а також зниження корупційної складової можуть позитивно вплинути на рівень попиту, відкладеного з травня.

До речі, за прогнозами операторів, вже в середині осені падіння цін на житло може призупинитися. У той же час, вже в 2015 році ринок нерухомості може вийти на невелике (близько 1-2% в місяць), але стабільне зростання вартості.


Опубликовано

в

от

Метки: