Інвестиції в російську нерухомість знизилися на рекордні 60%

Інвестиції в російську нерухомість знизилися на рекордні 60%. Обсяг інвестицій в російську нерухомість за перше півріччя 2014 року знизився на 59% порівняно з аналогічним періодом 2013 року і становив 1,4 млрд доларів.

Такі дані надали аналітики консалтингової компанії Jones Lang la Salle.

«Уповільнення зростання економіки країни і волатильність валюти, напруженість в Україні разом з міжнародними санкціями, спрямованими проти Росії, були основними причинами занепокоєння серед гравців ринку», — зазначив керівник відділу досліджень компанії JLL Тому Манді.

Як підрахували в JLL, обсяг вкладень у другому кварталі становив 842 млн доларів, скоротившись порівняно з відповідним періодом 2013 року на 36%. У першому кварталі в російську нерухомість було інвестовано 545 млн доларів, що на 73% менше, ніж роком раніше.

За результатами перших шести місяців в пріоритеті у інвесторів були готельний і офісний сегменти ринку: на їх частку припало 37% і 24% обсягу вкладень відповідно.

Найпривабливішим містом для інвесторів залишається Москва. За результатами першого півріччя 2014 року в неї вкладено 85% від загального обсягу коштів за звітний період. Частка Санкт-Петербурга зросла до 8% порівняно з 5% за перші шість місяців минулого року, а на регіони припало 7%.

У першому півріччі 2014 року частка іноземного капіталу в загальному обсязі інвестицій становила 18% порівняно з 59% у аналогічному періоді 2013 року.

Експерти JLL зберігають річний прогноз обсягу інвестицій в нерухомість Росії на рівні 3,4 млрд доларів.


Опубликовано

в

от

Метки: