В установах природнього заповідного фонду України відбудеться святкування Водохреща, — В. Канцурак

Сьогодні, в день великого свята Хрещення Господнього багато людей збираються на купання у відкритих водоймах. Люди пірнають у крижану ополонку, і кожен вірує у святе таїнство й силу води. Як відомо, вважається, що на Водохреща вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

Фітотерапевт, почесний професор Віденського міжнародного університету Марія Тройчак на сторінках Академії здоров’я розказала про те, що вода, набрана в будь-якому водоймищі — річці, озері, ставку, криниці, навіть із кранів у міських квартирах у ніч на Водохреща (до 5 години ранку), буде свіжою протягом року, вона не має неприємного запаху, не застоюється. В Україні люди вірили й вірять у цілющу силу йорданської води. З давніх-давен нею лікували різні хвороби в людей і тварин, скроплювали породіллю, очищали обійстя, тому в домі впродовж усього року була йорданська вода, яка і рік, і два не псувалася, а завжди була свіжою і придатною до користування.

У народі кажуть, що той, хто скупається на Йордань, цілий рік не хворітиме, бо в цей день хрестили Ісуса Христа.

Проте чи завжди вода така цілюща та безпечна ми запитали в заступника Міністра екології та природних ресурсів України Віктора Канцурака. «Україна має унікальне природне багатство – незліченну кількість річок, річечок, струмків та озер. Майже всі вони є джерелом забезпечення населення України водою. Та на жаль, сучасний стан багатьох наших водойм потребує уваги з боку охоронців довкілля», — зазначив він.

Виключенням, за словами Віктора Канцурака, є водойми, які знаходяться на територіях природно-заповідного фонду України. Як правило, встановлення особливого природоохоронного режиму є гарантією досить чистої та безпечної для здоров’я води.

Виктор Канцурак

До речі, на свято Водохреща, Яворівський національний природний парк організовує на своїй території традиційне дійство – «Йорданське святкування». Парк розташований в унікальному куточку Західної України – Розточчі, яке увібрало в себе риси трьох географічних регіонів – Карпат, Полісся та Поділля.

Також серед найбільш привабливих і з точки зору чистоти водойми, і з точки зору дотримання вікових традицій купання на Водохреще Віктор Канцурак назвав такі заповідні перлини як: річка Теребля в межах національного природного парку «Синевир» (Закарпатська область) та озеро біля Свято-Пантелеймонівського монастиря (Феофанія) в межах міста Києва та Київської області. Саме це місце планує відвідати заступник міністра. Святкові заходи також відбудуться на територіях НПП «Великий Луг»; ПЗ «Древлянський»; НПП «Подільські Товтри»; Карпатський НПП; НПП «Пирятинський»; Ужанський НПП.

В Україні взагалі з покоління в покоління передавалася глибока шана воді. Традиційним у нашого народу було оберігання водоймищ. За осквернення води треба було покаятися, бо кара чекала на цю людину, — розповідає Віктор Канцурак. Проте, станом на сьогодні, аналіз стану поверхневих вод України показує, що малі річки забруднені на порядок більше, ніж великі. Це пояснюється не тільки їх малою водністю, але й недостатньою охороною. На жаль, для реанімації вітчизняних річок і озер недостатньо роботи волонтерів та активістів, які прибирають прибережні зони.

Тому, вважає В. Канцурак, величне свято Водохреща, ще один привід замислитися над існуючими проблемами та активніше вживати заходів для порятунку водних артерій, адже серед усіх екологічних проблем України забруднення водних ресурсів займає одне з ключових місць.

Нагадаємо, раніше заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Канцурак, наголошував, що пильної уваги потребує розробка схем комплексного використання і охорони вод, а також перегляд порядку лімітування скидів. Дані заходи передбачені Стратегією державної екологічної політики України до 2020 року.


Опубликовано

в

от

Метки: